نیویورک‌تایمز: بایدن از ترس افزایش قیمت، نفت‌کش روسیه را تحریم نمی‌کند

سانه آمریکایی گزارش داد، واشنگتن به دلیل نگرانی از احتمال افزایش قیمت نفت، نمی‌خواهد نفت‌کشی‌هایی را که گفته می‌شود اقدام به جابه‌جایی نفت روسیه می‌کنند، تحریم کند، زیرا این مسئله می‌تواند بر محبوبیت

نیویورک‌تایمز: بایدن از ترس افزایش قیمت، نفت‌کش روسیه را تحریم نمی‌کند سانه آمریکایی گزارش داد، واشنگتن به دلیل نگرانی از احتمال افزایش قیمت نفت، نمی‌خواهد نفت‌کشی‌هایی را که گفته می‌شود اقدام به جابه‌جایی نفت روسیه می‌کنند، تحریم کند، زیرا این مسئله می‌تواند بر محبوبیت بایدن در انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا تأثیر بگذارد.


ایسنا: وزارت خزانه‌داری آمریکا از کاخ سفید خواسته چند کشتی نفت‌کش روسیه را تحریم کند، اما دولت «جو بایدن» بیم آن دارد که این اقدام موجب افزایش قیمت نفت و بنزین و همچنین افزایش نارضایتی از بایدن در آستانه انتخابات ۲۰۲۴ شود.

سانه آمریکایی گزارش داد، واشنگتن به دلیل نگرانی از احتمال افزایش قیمت نفت، نمی‌خواهد نفت‌کشی‌هایی را که گفته می‌شود اقدام به جابه‌جایی نفت روسیه می‌کنند، تحریم کند، زیرا این مسئله می‌تواند بر محبوبیت بایدن در انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا تأثیر بگذارد.

نیویورک‌تایمز گزارش داد، مشاوران اقتصادی کاخ سفید باور دارند پیشنهاد وزارت خزانه‌داری ایالات متحده برای تحریم‌کردن کشتی‌های حامل نفت روسیه، منجر به افزایش قیمت نفت و بنزین خواهد شد. این در حالی است که این وزارتخانه مدعی است تحریم این نفت‌کش‌ها تأثیر چندانی بر بازار نخواهد داشت.

رسانه آمریکایی گزارش داد، گفت‌وگو و بحث درباره این تحریم احتمالی همچنان ادامه دارد و گرچه کاخ سفید برای وضع تحریم‌ها تحت‌فشار است، اما قصد دارد دست‌کم تصویب آن‌ها را به تعویق بیندازد.


منبع : پايگاه خبري تحليلي انتخاب