وال استریت ژورنال: ایلان ماسک در اسپیس ایکس با زنان رابطه نامتعارف دارد

وال استریت ژورنال در گزارش جدیدی مدعی شده است «ایلان ماسک» با برخی کارمندان خانم اسپیس ایکس رابطه نامتعارف دارد. در این گزارش ابتدا به کارآموز سابق SpaceX اشاره شده که پس از برقراری رابطه جنسی با ماسک

وال استریت ژورنال: ایلان ماسک در اسپیس ایکس با زنان رابطه نامتعارف دارد وال استریت ژورنال در گزارش جدیدی مدعی شده است «ایلان ماسک» با برخی کارمندان خانم اسپیس ایکس رابطه نامتعارف دارد. در این گزارش ابتدا به کارآموز سابق SpaceX اشاره شده که پس از برقراری رابطه جنسی با ماسک، عضو تیم مدیریتی شده است. علاوه‌براین، ماسک ظاهراً با کارمند دیگری هم رابطه جنسی داشته است.


دیجیاتو: وال استریت ژورنال در گزارش جدیدی مدعی شده است «ایلان ماسک» با برخی کارمندان خانم اسپیس ایکس رابطه نامتعارف دارد. در این گزارش ابتدا به کارآموز سابق SpaceX اشاره شده که پس از برقراری رابطه جنسی با ماسک، عضو تیم مدیریتی شده است. علاوه‌براین، ماسک ظاهراً با کارمند دیگری هم رابطه جنسی داشته است. همچنین از کارمند زنی درخواست کرده برایش فرزندی به دنیا بیاورد، اما آن کارمند درخواست او را رد کرده، است، سپس ماسک علاوه‌بر افزایش ندادن حقوق او، از عملکردش شکایت کرده است.

در گزارش وال استریت ژورنال، به پیام‌های متنی، ایمیل‌ها و اسناد دیگری از اسپیس ایکس اشاره شده است. همچنین برای این گزارش با بیش از ۴۸ نفر مصاحبه شده است؛ ازجمله دوستان و اعضای خانواده زنان کارمند و کارمندان سابق این شرکت.

این نشریه مدعی است یکی از کارمندانی که با ایلان ماسک رابطه جنسی داشته، موردغضب «گوئین شات‌ول»، رئیس اسپیس ایکس، قرار گرفته و شات‌ول او را به رابطه با همسر خودش متهم کرده است. زمانی که این کارمند موضوع را به بخش منابع انسانی گزارش می‌دهد، شات‌ول خواستار برکناری او از دفتر مدیر اجرایی شرکت می‌شود.

واکنش رئیس اسپیس ایکس به گزارش جنجالی علیه ایلان ماسک

ایلان ماسک هنوز درباره ادعا‌های این گزارش اظهارنظر نکرده است. گوئین شات‌ول نیز می‌گوید گزارش وال استریت ژورنال «روایتی کاملاً گمراه‌کننده» از شرایط کار در این شرکت را نشان می‌دهد و منعکس‌کننده فرهنگ SpaceX نیست. همچنین می‌گوید اسپیس ایکس تمام شکایات و آزار‌و‌اذیت‌ها را بررسی می‌کند و پاسخ مناسبی به آن‌ها می‌دهد.

سال ۲۰۲۱ نیز پنج کارمند سابق اسپیس ایکس گفته بودند در این شرکت «فرهنگ آزار جنسی» وجود دارد. علاوه‌براین، اوایل سال جاری میلادی، یکی از کارمندان سابق اسپیس ایکس شکایتی را به جرم سوءاستفاده جنسی و تبعیض ثبت کرده بود. همچنین آژانس حقوق مدنی کالیفرنیا گفته بود به‌دلیل ادعا‌های مبنی‌بر تبعیض‌آمیز بودن فرهنگ این شرکت علیه زنان و انتقام از کارمندانی که نگرانی‌هایی را ایجاد کرده‌اند، تحقیقاتی پیرامون اسپیس ایکس آغاز کرده است.



منبع : پايگاه خبري تحليلي انتخاب