غضنفرآبادی، نماینده مجلس: دیپلماسی فعال در حوزه هیرمند باید ادامه پیدا کند

نماینده مردم بم در مجلس گفت: دیپلماسی فعال ایران در حوزه استفاده کشورمان از حقابه خود در هیرمند باید ادامه پیدا کند و ما شاهد بهره‌مندی کشورمان از حقابه هیرمند باشیم. ایرنا: نماینده مردم بم در مج

غضنفرآبادی، نماینده مجلس: دیپلماسی فعال در حوزه هیرمند باید ادامه پیدا کند نماینده مردم بم در مجلس گفت: دیپلماسی فعال ایران در حوزه استفاده کشورمان از حقابه خود در هیرمند باید ادامه پیدا کند و ما شاهد بهره‌مندی کشورمان از حقابه هیرمند باشیم.


ایرنا: نماینده مردم بم در مجلس گفت: دیپلماسی فعال ایران در حوزه استفاده کشورمان از حقابه خود در هیرمند باید ادامه پیدا کند و ما شاهد بهره‌مندی کشورمان از حقابه هیرمند باشیم.

حجت‌الاسلام موسی غضنفرآبادی گفت: بهره‌مندی کشورمان از حقابه خود از هیرمند نتیجه دیپلماسی فعال در این زمینه است.

نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باید دیپلماسی فعال در ارتباط با موضوع حقابه ایران از هیرمند تداوم پیدا کند و ما هر ساله شاهد بهره‌مندی کشورمان از حقابه خود در این بخش باشیم.

وی افزود: نباید کار به گونه‌ای باشد که تنها در سال‌هایی که بارندگی زیاد است ما بتوانیم از حقابه خود برخوردار باشیم و این موضوع باید در سایه دیپلماسی فعال ادامه پیدا کند.

به گزارش ایرنا، کاظمی قمی نماینده رئیس جمهور در خصوص آخرین وضعیت حق آبه ایران از افغانستان بیان کرده که ما در سال آبی جاری در چارچوب معاهده ۱۳۵۱ هجری شمسی، با توجه به اینکه امسال سال نرمال آبی بود تا امروز نزدیک به نیمی از حق آبه ملت ایران محقق شد.منبع : پايگاه خبري تحليلي انتخاب