بازیگر «بازی تاج و تخت» درگذشت

«ایان گلدر» بازیگر بریتانیایی بازیگر نقش کوان لنیستر در سریال فانتزی و پرطرفدار «بازی تاج و تخت» در سن ۷۴ سالگی درگذشت. «ایان گلدر» در طول دهه‌ها فعالیت حرفه‌ای برای نقش‌هایی در سریال‌های «تورچ وود»،

بازیگر «بازی تاج و تخت» درگذشت «ایان گلدر» بازیگر بریتانیایی بازیگر نقش کوان لنیستر در سریال فانتزی و پرطرفدار «بازی تاج و تخت» در سن ۷۴ سالگی درگذشت. «ایان گلدر» در طول دهه‌ها فعالیت حرفه‌ای برای نقش‌هایی در سریال‌های «تورچ وود»، «نیروی اهریمنی‌اش»، «دکتر هو»، «قاب زنی» و «بیل» نیز شناخته می‌شد.


ایسنا: «ایان گلدر» بازیگر بریتانیایی بازیگر نقش کوان لنیستر در سریال فانتزی و پرطرفدار «بازی تاج و تخت» در سن ۷۴ سالگی درگذشت.

«ایان گلدر» در طول دهه‌ها فعالیت حرفه‌ای برای نقش‌هایی در سریال‌های «تورچ وود»، «نیروی اهریمنی‌اش»، «دکتر هو»، «قاب زنی» و «بیل» نیز شناخته می‌شد.

همسر و بازیگر همکارش «بن دانیلز» در صفحه اجتماعی خود با اعلام این که گلدر پنج ماه پس از تشخیص سرطان درگذشته است، عنوان کرد: ««ایان در ماه دسامبر به سرطان مجرای صفراوی مبتلا شد و دیروز در ساعت ۱۳.۰۷ از دنیا رفت. من تمام کارها را متوقف کرده بودم تا مراقب او باشم، اما هیچ یک از ما نمی‌دانستیم که همه چیز به این سرعت انجام می‌شود.»

به گزارش گاردین، «ایان گلدر» در سریال معروف «بازی تاج و تخت» در نقش کوان لنیستر، برادر کوچک‌تر لرد تایوین در فصل اول ظاهر شد و در فصل‌های بعدی این سریال شبکه HBO، دوباره این نقش را بازی کرد و در قسمت آخر با مرگ روبرو شد.

دیگر نقش‌های او شامل بازی در سریال‌های تلویزیونی «لندن در آتش» و«پوآرو آگاتا کریستی» و نمایش‌هایی در وست‌اِند لندن می‌شود.


منبع : پايگاه خبري تحليلي انتخاب